Pryzmat

wp-1459800186987.gif

Pryzmat – przedmiot z materiału przezroczystego o co najmniej dwóch ścianach płaskich nachylonych do siebie pod odpowiednim kątem, aby załamać światło.

image

Patrzec na coś przez pryzmat – patrzeć z podziałem na grupy znaczeniowe, spojżeć na jakiś temat z uwzględnieniem danego, często kluczowego aspektu, chodzi o nawiazanie do pryzmatu gdzie w normalnych warunkach widzimy tylko światlo białe a po przepuszczeniu możemy zobaczyć poszczególne kolory/zagadnienia danego tematu np. Jeśli spojżymy na nawyki żywieniowe osób w średnim wieku przez pryzmat sytuacji w PRLu moglibyśmy dojść do wniosku, że dla wielu osób tamten czas jest czymś więcej niż tylko wspomnieniem.

Źródło: brasil.cel.agh.edu.pl, pl.wikipedia.org, sjp.pwn pl

2 Comments
  1. Czy poruszamy się w kierunku optymalnej rzeczywistości tymczasowej? | Ujawnienie

    […] te wolno wirowały to pojawiał się na nich efekt “rozszczepienia światła przez pryzmat” (link tutaj) gdzie zobaczyłem ciągle zmieniające się wydarzenia. Co więcej ludzie w tej nowej […]

  2. lincoln

    Angielski toż sam z najwspanialszych języków, dlatego zdrowym istnieje wtedy, że więcej książce można złapać w języku angielskim. ten wpis jest mocno efektywny, a żeby zrozumieć jeszcze wiele powinien znać czytać po angielsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*